Tetování

TETOVÁNÍ

Ať už chcete tetování na ruku, krk, na rameno nebo na kteroukoliv část těla, jsme tu pro vás. Rádi poradíme s výběrem motivu tetování.

ZA SVOJI PRÁCI RUČÍME

Maximální sterilita a profesionální práce. Doplnění barvy, kterou tělo při hojení přirozeně vyloučí, je u nás zdarma. Hlavní je vaše spokojenost.

HYGIENA A STERILITA STUDIA

Studio TATTOO PRAHA DV .cz dodržuje veškeré požadavky kladené hygienickou stanicí Praha pod kterou spadá. S veškerým materiálem a odpadem je zacházeno dle patřičných předpisů, které vylučují potencionální šíření nežádoucích mikroorganismů. Desinfikujeme použité nástroje, pracovní plochy,používáme desinfekci na kůži i na úklid studia.

Jde nám a vaše zdraví a dobrý pocit,stejně jako o zdraví a dobrý pocit tatérů.

TETOVÁNÍ – PÉČE

Péče o čerstvé tetování

Pro ošetření čerstvého tetování budete potřebovat: Antibakteriální mýdlo (Protex, …) Bepanthen Plus mýdlo i mast jsou běžně k dostání v lékárnách.

První den:

Ochrannou fólii sundejte po 4 hodinách. Tetování důkladně, ale jemně umyjte studenou nebo vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem (nepoužívejte žínku ani houbu). Dbejte na pečlivé omytí vazelíny atd. Tetování nenamáčejte na dlouhou dobu pod vodu – tetování pak může začít „mokvat“ a poškodit se. Po umytí nemažte krémem ani nezakrývejte bandáží. Na noc si oblečte čisté, volné a nejlépe bavlněné oblečení.

Péče v dalších dnech:

Tetování myjte dvakrát až třikrát denně (postup je stejný jako při prvním umytí). Zpočátku tetování nemažte. Když začne být tetování suché, lehce tahá (obvykle druhý, třetí den), po umytí použijte malé množství krému. Nenanášejte silnou vrstvu – tetování musí „dýchat“. V dalších dnech tetování namažte vždy po umytí lehce krémem. Cca pátý až šestý den se začne tetování „loupat“ (podobně jako při spáleníně od sluníčka). Již není potřeba tetování pravidleně mýt. Podle potřeby tetování mazejte několikrát denně (stejně jako v předchozích dnech). Kůži neloupejte ani neškrábejte! (svědění je při hojení normální) Obvykle se tetování hojí 7 – 10 dní. Zahojené tetování je hladké a zpočátku může být lesklé – cca do měsíce se kůže zcela srovná. První týden nemáčejte tetování delší dobu pod vodou. Kvůli nebezpečí případné infekce nenavštěvujte v době hojení saunu, bazén, atp. První měsíc nevystavujte tetování přímému slunci ani soláriu. Dále při pobytu na slunci vždy používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Pokud se na tetování místy utvoří stroupky, neškrábejte ani neloupejte je.

Motivy tetování

Výběr tetování je jednou z nejdůležitějších fází v procesu tetování – proto nespěchejte a věnujte tomu dostatek času. Zejména internet a časopisy jsou zárukou opravdu velkého množství motivů – květiny, ornamenty, zvířata, symboly, biomechanika …. Ideální tedy je, inspirovat se z obrovské záplavy motivů a mít jasno alespoň tématicky – např. Chci vytetovat své býka. V takovém případě se Vám jednak bude v galerii lépe hledat a navíc i tatér Vám bude moci vytvořit návrh tzv. šitý na míru.

Pamatujte, že každé tetování by mělo být originálem.

PRŮBĚH TETOVÁNÍ
1. Jakmile si klient vybere motiv, měl by se poradit s tatérem o vhodném umístění, velikosti a barevnosti motivu. Tatér by také měl klientovi poradit či navrhnout vhodné změny na motivu atd. Po tom, co jsou všechny otázky zodpovězeny a vyjasněny je zhotoven obtisk, užívá –li tatér tuto metodu, a klient je usazen do křesla vedle tatéra. Tatér si navlékne rukavice a nanese na místo tetování desinfekční mýdlo nebo jeho roztok s vodou. Místo je umyto a oholeno holícím strojkem na jedno použití, který je po použití vyhozen do odpadu.

2. Po umytí a oholení je místo desinfikováno vhodným desinfekčním prostředkem a následně je aplikována emulze pro obtisknutí a obtisk. Po sejmutí obtisku je klient vyzván pro obhlédnutí umístění obtisku k jeho spokojenosti. Není-li klient spokojen, je povinností tatéra obtisknutí motivu opakovat, dokud nebude klient spokojen.

3. Udržování čistoty a sterilizace, (stejně jako výměna rukavic, jsou-li silně znečištěné, během jednoho tetování) jsou běžnou věcí v moderním studiu. Jednotlivé barvy jsou nality do kalíšků na jedno použití (kalíšky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného plastu), které jsou zlikvidovány po dokončení tetování. Barva nesmí být nikdy nalévána zpět do lahviček a pokud je barva z kalíšku náhodou vylita, je třeba užít barvu novou.

4. Jestliže je to Tvoje první tetování, pamatuj, že tatér musí strojek sestavit před tebou, za použití sterilních jehel a tubusů, které musí být vyjmuty ze sterilizačního nebo jednorázového obalu, popřípadě přímo ze sterilizátoru. Lékařská vazelína, nebo jiná používaná mast musí být použita nová a čistá a měla by být aplikována sterilizovanou lékařskou špachtlí. Tato činnost je prováděna ve zdravotnických rukavicích!

5. V průběhu tetování se přebytečná barva omývá roztokem desinfekčního mýdla a vody a neustále se aplikuje ochranná mast.

6. Pamatuj, že tatér nesmí do rukavic vzít nic jiného, než věcí potřebné pro tetování, tedy věci, které jsou posléze sterilizovány, desinfikovány, znehodnoceny, nebo jsou obaleny ochrannou bandáží! Tatér nesmí v průběhu tetování s rukavicemi na rukou telefonovat, pít, jíst, kouřit atd.

7. Po dokončení je tetování omyto desinfekčním mýdlem, je aplikována hojivá mast a ochranná bandáž. Zákazník obdrží hojivou mast a instrukce pro ošetřování tetování. Pamatuj, že kvalitní studia Ti poskytnou ošetřující instrukce a popřípadě i hojivou mast.

8. Veškeré použité jehly, rukavice a kalíšky s barvou mají být v přítomnosti zákazníka znehodnoceny!